כותבים תוכן לאתרי אינטרנט – מציבים את הלקוח במרכז!

בנייתם של אתרי אינטרנט רבים מתרחשת באופן הבא: מקבלי ההחלטות מתכנסים להם בחדר הישיבות ואל חלל האוויר נזרקות הצעות הנוגעות לתכנים האמורים להופיע באתר.

במרבית המקרים נבחר תוכן במייצג את הערכים של החברה והשירותים שלה לצד דפי רישום למיניהם האמורים להניע את הלקוחות לפעולה דוגמת רישום לניוזלטר או ביצוע קנייה.

בזמן שלכל הרעיונות האלו משקפים ערך עבור החברה הם לאו דווקא משרתים נאמנה את הלקוחות האמורים לבקר באתר. זכרו תמיד – האתר לא עוסק בכם!
האתרים המוצלחים ביותר הם אלו המציבים את הלקוח במרכז ומספקים לו במדויק את המידע אותו הוא מחפש. המידע הרלוונטי אמור להיות כתוב באופן מעניין ולהיות מאורגן באתר עצמו כהלכה באופן המייצר אמון אצל הלקוח.

להיכנס, לבצע ולהתראות

רובם המכריע של הלקוחות שלכם לא מחפש אתרי אינטרנט חדשניים ומתוחכמים במיוחד. הם אפילו לא מחפשים אתרים חמודים שיעשו להם נעים. מטרתם המרכזית היא למצוא במהירות את מה שחיפשו מלכתחילה, לבצע הכי מהר ויעיל שאפשר את המטרה שלשמה נכנסו לאתר ולהמשיך מהר ככל האפשר לשאר הדברים שסדר יומם מכתיב להם. מחקרים רבים שנערכו בתחום מעידים בבירור כי במידה והלקוחות לא מוצאים תוך שנות ספורות את מה שהגיעו לחפש באתר שלכם, הם יינטשו אותו בלי למצמץ.
אספנו עבורכם 10 טיפים מוכחים שיסייעו לכם לייצר תוכן מוצלח לאתר האינטרנט שלכם:

 • הניווט באתר חייב להיות ברור ופשוט

  הגולשים באתר שלכם לא מעוניינים לנחש היכן הם אמורים למצוא את המידע הרלוונטי עבורם. ארגנו את הקטגוריות באתר באופן בהיר ונוח והשתמשו בכותרות ברורות ומובנות. זהו אינו המקום להיות מתוחכמים או משעשעים במיוחד מכיוון שיש להביא בחשבון כי חלק מן הלקוחות פשוט לא יבין את כוונתכם ופשוט ימשיך הלאה וחבל

 • השתמשו בשפה פשוטה ונעימה

  זכרו כי שימוש בשפה גבוהה אולי משקפת מקצועיות במקרים מסוימים אך לרוב מרתיעה גולשים שאינם מעוניינים לקרוא טקסטים המנוסחים כמו מחקר אקדמי. כתבו את התוכן שלכם כאילו אתם משוחחים עם הלקוח בארבע עיניים, השתמשו בכתיבה בגוף ראשון ושני (אנחנו, אתם וכו') ובאופן כללי יותר, השתמשו בטון דיבור ידידותי וקליל שיעזור לייצר קירבה עם הלקוח.

 • ספקו את כל מה שחשוב לדעת

  שאנשים מחפשים מידע ברשת הם מחפשים תשובות. אם לא תספקו אותן באופן יעיל ובהיר הם פשוט ימשיכו הלאה. אל תחששו לחלוק מידע עם המבקרים באתר שלכם, גם אם זה כולל מחירים. הוכח בוודאות כי אתרים שעשירים בתוכן מועיל מסייעים רבות בהעלאת אחוזי ההמרה.

 • צרו דף בית שמעביר מסר ברור ומדויק

  מכיוון שדף הבית הוא הדלת דרכו נכנסים רוב הגולשים לאתר, בנו אחד שמסביר בקצרה ולעניין מהם היתרונות הכרוכים בשימוש במוצר או בשירות שלכם. אם הגולשים לא יבינו מיד מה יוצא להם מהביקור באתר שלכם, איבדתם אותם וכנראה לתמיד. בום, נעלמו!

 • בנו דפי נחיתה וטפסי רישום המותאמים לנושאים השונים באתר

  לא כל הלקוחות מגיעים לאתר שלכם דרך דף הבית. חלקם מחפש שירות או מוצר דומה לזה שלכם ברשת. כחלק מאסטרטגיית השיווק שלכם, מומלץ ליצור מספר דפי נחיתה לכל אחד מן השירותים והמוצרים שלכם ולבדוק מי מהם עושה עבורכם את העבודה הטובה ביותר. דפי נחיתה אינטליגנטיים ממירים הרבה יותר מדף בית, מוצלח ככל שיהיה.

 • תעזרו בתמונות כדי לספר את הסיפור שלכם

  תמונות חינמיות ממאגרי תמונות יכולות להיות נחמדות אבל תודו, הן לא הדבר האמתי. אנשים רוצים לראות מה הם קונים באמת וממי הם קונים את זה. תשקיעו קצת מאמץ בצילום אותנטי, זה ישתלם לכם.

 • כתבו תוכן שיגרום לגולשים לסמוך עליכם

  למה דווקא לבחור בכם? מה יש בכם שאין בחברות אחרות המעניקות את אותו השירות? שתפו את הגולשים במידע הזה. ספרו בקצרה על ההיסטוריה שלכם ועל הכישורים שלכם הנוגעים לתחום הפעילות שלכם. הצגה קצרה ומעניינת של הצוות היא בהחלט אופציה מעניינת. אל תשכחו אף פעם שאנשים עושים עסקים עם אנשים עליהם הם סומכים.

 • הישארו מעודכנים תמיד

  תחזוקת התוכן באתר אינה בנויה אך ורק על העלאת תכנים חדשים. עליכם להישאר רלוונטיים תמיד ולכן חלק מן העניין הוא להסיר ממנו תכנים שאינם מעודכנים. הרי לא תרצו שהלקוחות שלכם יחשבו שנרדמתם בשמירה.

 • הקלו על הגולשים ליצור אתכם קשר

  אל תחביאו את פרטי יצירת הקשר. לפעמים כל מה שאנשים מחפשים הוא מספר טלפון קטן כדי להרים צלצול ולשמוע קול אנושי בצד השני או סתם להשאיר בשתי שניות אימייל כדי שיחזרו אליהם בהקדם. השאירו את העניין קל ופשוט ואל תחששו מקריצה הומוריסטית שתניע גולשים לפעולה עם חיוך. בנוסף, הקפידו להשאיר הנעה לפעולה בכל אחד מן העמודים באתר – אין לדעת באיזה שלב לגולשים יתחשק ליצור אתכם קשר.

 • נסו להימנע משגיאות כתיב מכל סוג

  שגיאות כתיב ואיות שגוי הם פשוט חובבנות. עברו על התכנים שלכם ובדקו כי הכל יושב במקום. ביננו, טעויות מסוג זה הן צורמות במיוחד ועלולות לבאס לא מעט גולשים.

 

דברו אלינו, יחד נכתוב אתר שעושה הבדל